דף הבית >> חדשות >> מחזירים את הטראנס לפסגה

מחזירים את הטראנס לפסגה

בעוד קצת יותר משבועיים תיסגר ההצבעה לרשימת הטופ-100 דיג'ייז של ה-DJMAG. לאחר שבשנה שעברה השלים דייויד גואטה את המהפך וחלה מגמת ירידה ברורה של ז'אנר הטראנס,גם השנה אתם מוזמנים בהמוניכם להצביע ולהשפיע
נוסף על ידי תומר אליהו בתאריך 09.08.12
אהבתם את הפוסט?
מחזירים את הטראנס לפסגה

הדירוג היוקרתי בעולם לתקליטנים, יוצרים ומפיקים בעולם המוסיקה האלקטרונית על כל זרמיו מגיע לשלבי ההכרעה וביום רביעי ה-29.8 תיסגר ההצבעה לגולשים מרחבי העולם, מה שמשאיר לכם מספיק זמן להיכנס לאתר ה-DJMAG ולהיות שותפים לעיצובה של רשימת מאה הדיג'ייז הטובים בעולם (או לפחות הפופולריים ביותר לפי הדירוג). בדירוג האחרון שהתפרסם בסוף 2011, הצליח המפיק הצרפתי דייויד גואטה לכבוש את פסגת הדירוג, לאחר שנשלטה בעשור האחרון בצורה די אבסולוטית בידי אמני טראנס: טייסטו (2002-2004), פול ואן דייק (2005-2006) וארמין ואן ביורן (2007-2010). את ההצלחה של גואטה, ניתן בהחלט לזקוף לזכות פעילות ענפה בכל דרכי המדיה החברתית, כאשר רק עמוד הפייסבוק שלו לבד עומד על 35,000,000 מיליון לייקים, כן קראתם נכון - שלושים וחמישה מיליון לייקים, שזה פי 3 מטייסטו ופי 7 מארמין. עם צבא כזה אפשר לכבוש כל פסגה, וזאת מבלי להזכיר את הפופולריות של גואטה הנובעת מסגנונו המוזיקלי, זה שפונה לקהל רחב יותר ונהנה מהשמעות בכל תחנות הרדיו וכמובן ב-MTV, החשיפה לה הוא זוכה היא עצומה.

בהמשך העשיריה המובילה של 2011, נמצא 2 שמות שביקרו כאן בחודש שעבר - Above & Beyond (מקום 5), שנמצאים כבר שנים רבות בעשיריה הראשונה ו-Dash Berlin (מקום 8, עליה של 7 שלבים), שלו זו השנה השניה בלבד במצעד. במקום התשיעי ניצב אחד הדיג'ייז האהובים על קהילת הטראנס ועל הקהל הישראלי בפרט, מרקוס שולץ, שגם הוא די נמצא בטופ העולמי בעקביות בשנים האחרונות. את העשיריה השניה והמכובדת פותח פול ואן דייק במקום ה-11 (ירידה של 5 מקומות), כאשר שני מקומות מאחוריו נמצא את גארת' אמרי (שירד 6 מקומות). גם בהמשך הרשימה ניתן ללא ספק לראות מגמת ירידה אצל אמני הטראנס לעומת השנים הקודמות.

לסיכום, למרות שרוב אמני הטראנס רשמו ירידות, עדיין ניתן למנות 35% מהרשימה המאוישת על ידי טובי הז'אנר. כמובן שכל השמות שהובאו בסקירה זו הם השמות של אנשי הטראנס שבלטו בדירוג לשנת 2011, ויש באפשרותכם לדרג כל דיג'יי שאתם חפצים ביקרו בצורה חופשית, מכיוון שהבחירה לא נעשית מתוך אפשרויות הניתנות לכם אלא בכתיבת שם הדיג'יי אותו אתם רוצים לדרג. אז כל שנשאר לכם לעשות הוא להיכנס ללינק http://www.djmag.com/top100, ולתת עוד חיזוק לקלישאה הידועה אך הנכונה כי מי שמצביע – משפיע!


צפו בדירוג המלא של השנה שעברה (2011) - לחץ כאן

ישנה תחושה שקהילת הטראנס העולמית די הוכתה בתדהמה עקב המהפך וההתחלפות בין ארמין לגואטה בצמרת הדירוג. כמו כן ממגמת הירידה של ז'אנר הטראנס. נדמה כי השנה יותר מבשנים קודמות קיימת הירתמות רחבה של מעריצים כדי לעשות צדק (לדעתם) ולהחזיר את הטראנס לשלטון. ביכולתכם גם לקדם את הישראלים בדירוג, כמובן שלא נכתיב לכם בעד מי להצביע אבל אנו מאמינים שהמסר די ברור.

צפו בסרטוני קידום ההצבעה של הדיג'ייז הבולטים בז'אנר :

ארמין ואן ביורן

פרי קורסטן

מרקוס שולץ

מאת: אוהד צויק ותומר אליהו

תגובות
צחי אומר/ת:
ברור שאומני הפופ עושים את הכסף כי זו המוסיקה שרוב האוכלוסייה שומעת, אבל אל תחשוב שהטופ DJ\'S חיים על לחם וחמאה. אפילו אומן ישראלי כמו סקאזי לוקח בין 10 ל-15 אלף להופעה בפארקים גדולים.
עוזי אומר/ת:
המצעד הזה מפרסם בעיקר את המגזין.
הכל פה משחק של קידום מכירות, פירסום ומעל להכל ספאם-ספאם-ספאם של הצבעות.
המצעד הזה לא משקף כישרון, ממון או הצלחה.
הרי בסופו של דבר אומני הפופ הם אלו שעושים את הכסף הגדול מתעשית המוזיקה וכל השאר נחשב לתרבות שוליים, לצערי.
השורה התחתונה:
את הכסף שלי אני משקיע בהופעות של טראנס ישראל! כבוד!
DL אומר/ת:
הצביעו לישראלים!!!
רק אומר/ת:
דדמאוס